Öneriler

 

Blogla ilgili önerilerinizi, aklınıza gelen görselleri paylaşabilirsiniz.  Biz de okuyabiliriz, araştırabiliriz. 

 

 

 

 

 • Çokkültürlülük üzerine bir televizyon programı (Şerif Mardin, Murat Belge, Gündüz Vassaf):

http://video.ntvmsnbc.com/gercek-orada-bir-yerde-14-kasim-2010.html#gercek-orada-bir-yerde-14-kasim-2010.html

Reklamlar
yorum
 1. Soner Bulut dedi ki:

  Hocam, ben sizden sanırım 2005’te Toplumsal ideolojiler kuram ve tarih dersini almıştım. Şunu itiraf etmeliyim ki Yıldız’da aldığım en eğlenceli ve güzel dersti sizin dersiniz. Geçte olsa size teşekkür etmek istedim.

 2. emre sezişli dedi ki:

  Hocam, her ne kadar finalden sonra nihai notlarımız burada açıklanacaksa da 1. ve 2. vize notlarını merak edenler için vize notlarımızı da açıklarsanız çok memnun oluruz. İyi çalışmalar dilerim.

  • setenayd dedi ki:

   Notlar bölümünde var zaten arkadaşlar, notlar butonunun üzerinde tutarsanız mouse’u göreceksiniz, finallerinizi de oradan öğrenebilirsiniz…

 3. mesutbayrak dedi ki:

  Merhaba hocam,

  Ben bu dönem sizden siyasal ideolojiler:kuram ve tarih dersi alan öğrencilerdenim.Bildiğimiz konular vardı,hatta farklı bildiğimiz konularda vardı.Sizin güzel anlatımlarınızla bilgilerimizi pekiştirmiş olduk hatta yeni birçok mevzu öğrendik.Anlatım tarzınız ve öğrenci ile iletişiminiz gerçekten farklı.Farklı ama gayet iyi.Bütün öğretim görevlilerinde olması gereken bir özellik.Size gerçekten çok teşekkür ederim hatta bütün arkadaşalarım adına ben teşekkür ederim.Eminim ki hepsinin içinde aynı duygu ve düşünceler vardır.Ama yine ben sınıf adına ifade ediyorum.

  Çok teşekkür ederiz hocam,bu dönemki en zevkli dersimi paylaştığınız için.

  Şimdiden size iyi tatiller diliyorum.

  Sizi tanıdığıma çok memnun oldum.

  Herşey gönlünüzce olsun 🙂

 4. gülsüm dedi ki:

  hocam hayırlı günler 🙂 toplumsal dersinde güzel ve eğlenceli anlatımınız
  için çook teşekkürler. genelde tarih bilgim iyi değildir, üzücü ama tarihe ilgim de yok. ama toplumsalda işlediğiniz konular müthişti.siz anlattıktan sonra ben de arkadaşlarımla tartışıyordum. sayısal derslerin arasında benim için çok verimli oldu 🙂

 5. Özmen dedi ki:

  Hocam bir bilgisayar mühendisi olarak sizin Siyasal İdeolojiler dersinizi 2009 yılında almıştım. Genelde bizden herkes kolay olsun diiye istatistik felan alıyodu seçmeli ders olarak; ben iyiki de sizin dersinizi almışım. Dersinizi zevkle dinledim. Her dersinize gelmiştim. Dersinizin konuları hayatın çok temel bir konusunu içerdiği için, bu dersin konuları ile hayatı boyunca ilgilenmemiş bir kişi bir yönüyle hep eksik kalır bence. YTÜ de bana gerçekten bir şeyler katan ender derslerden oldu. Ezberle geç mantığıyla da hareket etmedim, gerçekten özümsemiştim tüm konuları. Derste siz o ideolojii neyse kendi düşüncelerinizden bağımsız olarak onu anlatıyordunuz, ama nedense bazı tipler size sürekli sanki taraflı anlatıyormuşunuz muamelesi yapıyordu, gıcık oluyordum onlara:) Notlarda da çok hakkaniyetli davranıyordunuz, ayrıca sınavları zamanında okuyan hoca yoktu bizim bölümde mesela, siz zamanında okuyor ve sınav kağıtları dağıtıyordunuz bize, onun üzerine küçük yorumlar bile yazıyordunuz. Yani işini iyi yapan çok az insan var özellikle devlet kurumunda, siz zorunda olmadığınız halde , devlette sizi kontrol edecek kimse olmadığı halde, siz işinizi gerçekten hakkıyla yapıyordunuz. Dersi alırken bile işinizi o kadar hakkıyla yapmanıza şaşıyordum, şimdi özelde çalışan biri olarak daha da şaşıyorum çünkü devlette olsam herhalde uğraşmazdım. Sizi gerçekten çok takdir ediyorum, herşeyin doğru olduğu bir sistem olsa mevki olarak daha yukarılara olmanız garanti olurdu, umarım şimdi de olursunuz.

  • setenayd dedi ki:

   Özmen merhaba,

   Çok güzel şeyler söylemişsin, yıllar sonra bu şekilde düşünmen, dersimi böyle hatırlaman beni çok mutlu etti, teşekkür ederim. Bu hisler ve düşünceler benim de dersten sizler gibi keyif almamı sağlıyor; ufkunu genişletmekte sakınca görmeyen, okumanın, araştırmanın, değişik şeyler dinlemenin, tartışmanın, kafasının karışmasının, soru sormanın, bildiklerini sorgulamanın keyfine varan bütün öğrencilerime ben de teşekkür borçluyum bu anlamda.

   İşini hakkıyla yapma meselesine gelince, işini düzgün yapan iyi insanların kurumları ve yapıları biraz olsun değiştirebileceğine, içinde yer almak isteyeceğimiz yapıların ve kurumların biraz da bizim çabamızla ortaya çıkacağına inanıyorum, ve evet hala inanıyorum 🙂

   Müsait olduğun bir zaman olursa, derslerimize bekleriz yine… Çok çok selamlar, sevgiler…

 6. Burcu.K dedi ki:

  Hocam bu bahar döneminde Etik toplumsal Sorumluluk,Bilim Felsefesi, Deneysel Bilimlerde Mantık Uygulamaları dersleriden her hangi birini verebilme ihtimaliniz var mı acaba?

 7. ezgi dedi ki:

  Hocam merhabalar,

  Bu dönem aldığım kültürel çalışmalar ve kimlik dersinde,sizin sayenizde ve okumamızı önerdiğiniz makalelerle konulara farklı açılardan bakma fırsatı buldum şahsım adına. Gerek azınlıklar için,gerek kadın erkek ilişkileri ‘aa evet böyle düşünmemiştim ama böyle de olabilirmiş demek ki’ deme düşüncesini aşıladınız bana .

  Umarım bir dönem daha seçmeli dersimi sizden alma fırsatı bulurum 🙂 iyi çalışmalar diliyorum..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s